Mont Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Havalar soğumaya başladığında kullanılmaya başlayan montlar hemen hemen herkesin dolabında bulunmaktadır. İnce, kalın, deri ya da her hangi bir başka özellikli kumaştan üretilen montlar ihtiyaca göre kullanılmaktadır. Her sene oluşan moda trendlerine göre montlarda model ve tarz olarak değişiklik göstermektedir. Günümüzde de değişik renk ve modelde üretilen bayan mont modelleri kullanıcıların zevkine sunulmaktadır. Spor giyinenler için spor, klasik ve şık giyinenler için klasik modellerde üretilen bayan mont modelleri her zevke uygun üretilmektedir.

Ilık havalarda giyilmek üzere daha ince kumaşlı montlar tercih edilirken, soğuk havalar için ise daha kalın ve soğuk geçirmeyen kumaşlı montlar tercih edilir. Özellikle yağmurlu havalarda giyilmek üzere üretilen su geçirmeyen özellikteki kumaşlardan üretilen bayan mont modelleri de bulunmaktadır.

Renkli giyinmekten hoşlananlar için değişik renklerde üretilen montların yanı sıra daha çok tercih edilen koyu renkli montlar sıklıkla kullanılmaktadır. Renkli modeller görsel olarak güzel olsa da kombini zor olmaktadır. Her kıyafete uydurmak daha güçtür. Renkli modellerin yanı sıra koyu renk montlar ise her kıyafete uymakta ve daha geç kirlendiği için daha çok tercih edilmektedir. Zamanla kirlenen montlarınızı ise etiketinde bulunan yıkama talimatına göre temizlemeli ya da kuru temizlemeye vermelisiniz. Yıkama talimatına uymadan temizlemeye çalıştığınız montunuz kullanılmaz hale gelebilir. Bu yüzden dikkatli olmalı ve yıkama talimatına uymalısınız. Mont modellerini incelemek için Sateen adlı siteyi ziyaret edebilir ve birbirinden güzel bayan mont modellerini bulabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir