Harun Kolçak: Şarkıları İle Yaşayacak

Ülkemizin önde gelen, kendine has müzisyenlerinden Harun Kolçak’ı maalesef geçtiğimiz günlerde kaybettik. 1955 doğumlu olan sanatçı, bugüne kadar birçok beste ve güfteye imza attı. Onu ilk olarak seksenli yılların sonunda, Sezen Aksu ile birlikte yaptığı müzik çalışmalarında tanımıştır. Sanatçı Minik Serçe’nin vokalistliğini de yapmıştı. Müzisyenlik mesleğinin yanında, sanatçı son derece başarılı bir bas gitaristti.

Harun Kolçak 1970’li yılların sonlarında müzik çalışmalarına profesyonel olarak başladı. Asıl zirve yaptığı yıllar ise Onno Tunç ile çalıştığı Sezen’li dönemleri olmuştu. Sanatçının beslenmesine dikkat ettiği ve veteteryan bir diyet uyguladığı bilinmekteydi. Kendisi de bunu açıklamaktaydı. 2014 yılında prostat kanserine yakalanan sanatçı, uzun yıllardır bu rahatsızlığın mücadelesini vermekteydi. Geçirdiği ameliyatların ardından ise sağlığında düzelme olmadı ve aramızdan ayrıldı.

Harun Kolçak, geçtiğimiz yıl piyasaya çıkardığı ve birçok ünlü ismin kendisine eşlik ettiği Çeyrek Asır albümü ile adından söz ettirdi. Şarkıları ile her zaman aramızda yaşayacak.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir